Rólunk

Mivel foglalkozunk?

Funkcionális látásvizsgálat

Játékos feladatokkal megfigyeljük a szemmozgásokat, felmérjük látásélességet, kontrasztérzékenységet, látóteret és a színlátást.

CVI diagnosztika

Életkorhoz és tünetekhez igazított speciális feladatokkal feltérképezzük az vizuális feldolgozás különböző területeit. A látás agyi feldolgozási zavarának vizsgálata két részből áll:

  • anamnézis felvétele és a jellegzetes tünetek kikérdezése strukturált kérdéssor alapján
  • CVI teszt felvétele (elsődleges kérgi funkciók, alak-háttér megkülönböztetés, vizuális     diszkriminációs képesség, zsúfolt ingerek kezelésének vizsgálata, stb).

A vizsgálat általában 60 perc, ha a gyermek képes 30-40 percig folyamatosan végezni a feladatokat. A vizsgálat után 10-15 perces megbeszélés következik. A vizsgálat eredményeiről egy oldalas véleményt írunk, melyet e-mailben elküldünk. Amennyiben a teszt két ülésben vehető fel, a következő alkalommal egy kontroll vizsgálat árát kell fizetni.

Látásfejlesztés, látásnevelés

Egyénre, életkorra és képességekre szabott feladatokkal, életszerű helyzetekben nem csak a látást, de a szociális és kommunikációs képességeket, kognitív és motoros funkciókat is fejlesztjük.

Szülőkonzultáció, szakmai tanácsadás

Közösen áttekintjük a szakorvosi leleteket és korábbi szakvéleményeket, szülői kérdőív kitöltésével igyekszünk gyermeked állapotát minél pontosabban megismerni. Segítünk eligazodni a diagnózisok, terápiák, kódszámok és fejlesztések világában.

Áraink

TevékenységÁrIdőtartam
Első vizsgálat (látás agyi feldolgozási zavarának vizsgálata)15 000 Ft60 perc
Funkcionális látásvizsgálat (vizuális funkciók vizsgálata)10 000 Ft   50 perc
Kontroll vizsgálat10 000 Ft50 perc
Szülő konzultáció 10 000 Ft50 perc
Látásfejlesztés10 000 Ft50 perc

Kik vagyunk?

dr. Gadó Márta

látássérültek és értelmi fogyatékosok pedagógiája szakos gyógypedagógus, a neveléstudományok kandidátusa. A Bárczi Gusztáv Gyógypedagóiai Főiskola elvégzése után a stockholmi Institute of Education Low Vision Therapist képzését végezte el. 1999-ben védte meg a “0-3 éves korú látássérült kisgyermekek funkcionális látásvizsgálata és látásfejlesztése” című kandidátusi értekezését. 1997 és 2011 között az ELTE Bárczi Gyógypedagógiai Kar Látássérültek pedagógiája tanszékének oktatója és tanszékvezetője volt. Jelenleg az FPSZ látásvizsgáló szakértői bizottságában dolgozik.

Gellért Júlia

okleves gyógypedagógus, tiflopedagógia-értelmileg akadályozottak pedagógiája szakos. Évekig foglalkozott súlyosan-halmozottan sérült gyerekekkel, fiatalokkal, alternatív és augmentatív kommunikációval. Jelenleg látássérült óvodásoknak és iskolásoknak tart látásnevelést.