Funkcionális látásvizsgálat

funkcionális látásvizsgálat Lea eszközökkel távoli vízus táblával

A funkcionális látásvizsgálat olyan gyógypedagógiai jellegű vizsgálat, amely során arra keressük a választ, hogy a gyermek a mindennapi életben hogyan használja a látását. Milyen módon szerzi az információt, hogyan boldogul a hétköznapi élet kihívásaival, például a tájékozódással nagyobb és kisebb térben, például egy szobában vagy egy feladatlapon.

A szemészorvosok által használt vízustáblák, műszeres mérések sokszor nem adnak valós képet arról, a gyermek praktikusan mennyit, hogyan és mit lát. A látásélességen túl nagyon fontos az egyéb vizuális funkciók felmérése is:

  • kontrasztérzékenység
  • színlátás
  • perifériás és centrális látótér
  • különböző fényviszonyokhoz való alkalmazkodás

Amennyiben funkcionális látásvizsgálattal kapcsolatban szeretnéd gyógypedagógus segítségét igénybe venni, keress bennünket ELÉRHETŐSÉGEINKEN!

Kisebb gyermekek és halmozottan sérült gyermekek esetében szükség lehet a vizsgálati eszközöket módosított formában vagy adaptált módon használni.

funkcionális látásvizsgálat Lea eszközökkel puzzle

A figyelem felkeltésére, a szemmozgások funkcionális vizsgálatára hétköznapi tárgyakat (egyszínű eszközök, világító játékok, fényforrások, stb.) is használunk.

funkcionális látásvizsgálat hétköznapi tárgyakkal világító eszközökkel